3'lü Logo TR

 

Biz Kimiz

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı, Türkiye’nin ilk ve tek mikrofinans kuruluşudur.

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP),  Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) tarafından 2003 yılında kurulmuş olup, Grameen Trust ile işbirliği içerisinde faaliyetlerini sürdüren ve kar amacı gütmeyen bir mikrofinans kuruluşudur. Kurumumuz, ülkemizde yoksulluk içinde yaşayan dar gelirli kadınlara finansal hizmetler sağlama konusunda öncülük etmektedir. TGMP, Türkiye genelinde 67 ilde 97 şubesiyle halen 40.000 üzerinde mikrogirişimciye hizmet vermektedir.

Misyonumuz: 

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı olarak misyonumuz, Türkiye’nin bütün dar gelirli ailelerine, kadınlar vasıtasıyla uygun finansal hizmet sunmaktır. Dar gelirli kadınların kendi kendilerine gelir getirici faaliyette bulunmalarına teşvik ederek, ekonomik ve sosyal
durumlarını geliştirmelerini sağlamak ve finansal anlamda sürdürülebilir bir ortam sağlamaktır.

Vizyonumuz:

Türkiye Grameen Mikrofinans Programının hedefi, kırsal ve kentsel kesimde yaşayan dar gelirli kadınlara kredi imkânı sağlayarak, geleneksel olmayan bir bankacılık sistemini tanıtmak ve kurumsallaştırmaktır. Bu teşebbüs fakir insanları özellikle geleneksel bankacılık sistemince kapsanmayan kadınları korumayı amaçlamaktadır.

Mikrokredinin amacı ise, dar gelirli kadınların kendi kendilerine gelir getirici faaliyetlerde bulunarak, kendileri ve ailelerinin bir başkasına avuç açmadan onurlu bir şekilde yoksulluk sınırının üzerine çıkarılmasını sağlamaktır.